تبلیغات
طراحی دوخت

طراحی دوخت
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ابر برچسب ها

                      اشتباهات کتاب جدید التالیف الیاف نساجی

 

      با سلام و تشکر به خاطر زحمات  شبانه روزی و فراوان تمام کسانی که در تهیه ی این کتاب دست داشته اند . بنده  حقیر،  شهناز کرم زاده  هنر آموز  رشته طراحی و دوخت  ناحیه یک زنجان مواردی از اشتباهات چاپی و غیره  را که به ذهنم می رسید به حضورتان اعلام می دارم در صورت صلاحدید مورد استفاده قرار گیرد .

      در ضمن ، در استان ما کسی در دوره ضمن خدمت تابستانی الیاف نساجی شرکت نکرده در صورت جمع آوری نظرات همکاران لطفا به استانها ارسال گردد تا مورد استفاده قرار گیرد .

 

-          صفحه 17 کتاب پاراگراف دوم به جای کلمه 10 میلی لیتر باید 10 میلی متر نوشته شود .

-       صفحه 74 و صفحه 143 در تعریف پرزدانه بهتر است کلمه کوتاه بعد از کلمه الیاف اضافه شود ، تا مفهوم ایجاد پرزدانه با دلیل آموخته شود . ( در اثر سایش پوشاک حین مصرف و شستشوی آن ، الیاف کوتاه موجود در سطح پارچه بیرون می زنند و در اثر ادامه ی عمل سایش در هم گره می خورد و به شکل گلوله های کوچک ومحکم و به هم چسبیده به سطح پارچه نمایان می شوند .

-          صفحه 83 کتاب شکل های ( 12- 5 ) و ( 13- 5 ) به ترتیب سوختن الیاف اکریلیک کلمه خاکسر باید خاکستر نوشته شود .

-          صفحه 101 کتاب پاراگراف دوم کلمه تاب زندگی احتمالا باید تاب زدگی درست باشد .

-          صفحه 124 در هدفهای رفتاری  یادگیری ، نام گذاری  پارچه ها آورده نشده است .

-       صفحه 130 کتاب پاراگراف دوم سطر آخر کلمه زیگزاگی به جای زیکزاکی نوشته شود و همینطور در پاراگراف سوم کلمه زیگزاگ دوباره زیکزاک نوشته شده است .

-          صفحه 137 در هدفهای رفتاری ضخامت پارچه آورده نشده است .

-          صفحه 143 کلمه گرمی در یک سطر مانده به آخر(پاراگراف سوم شماره 5 ) شماره گذاری شده ولی پانویس در صفحه بعدی آورده شده است .

-       صفحه 145 در پاراگراف دوم 4 مورد شماره گذاری و پانویس داریم که در صفحه بعدی آورده شده که بهتر است در پایین همین صفحه آورده شود .و در همین صفحه پاراگراف سوم کلمه چنانچه جدا نوشته شده است ( چنان چه )

-          صفحه 151 مورد هفتم در جدول ( شستشو با آب مجاز نیست ، معمولا باید خشکشویی شود . کلمه نیست و معمولا چسبیده به هم نوشته شده است .

-       صفحه 127 كتاب توضیح در مورد بافت ساتین اشتباه است باید بنویسد كه نخ های پود از نخ های تار در سطح پارچه نمایان تر است و نخ های تار به صورت پراكنده مشاهده می شود ولی بالعكس نوشته شده است و همین طور تصویر مربوط به شكل درهم روی نخ ها با شكل ظاهری پارچه ساتین متفاوت است.

-       صفحه 86 كتاب در خود آزمایی شماره 3 كلمه پیلینگ به صورت   فارسی نوشته شده در صورتی كه در متن به عنوان پاورقی و لاتین نوشته شده است ، بهتر است از همان كلمه ی پرز دانه استفاده شود .

 

- صفحه 152 تصویر لباسی که در آفتاب خشک شود با لباسی که باید در سایه خشک شود باید جابجا شوند .


[ چهارشنبه 25 آبان 1390 ] [ 12:06 ب.ظ ] [ شهناز کرم زاده ]
نظرات
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :